Skip to content

Ryzyko zachorowania na raka u potomstwa dzieci z chorobą nowotworową ad 5

1 rok ago

403 words

Jednak wzorzec nowotworowy wśród potomstwa ocalałych, którym postawiono diagnozy w wieku poniżej 10 lat, był dość niejednorodny, co utrudniało dalsze wnioski. Szwedzkie dane z rejestru urodzeń nie zawierały informacji na temat potomków mężczyzn, którzy przeżyli zawarcie związku małżeńskiego w chwili urodzenia dziecka. Ograniczenie to nie powinno jednak spowodować błędu wyboru, który mógłby wpłynąć na oszacowanie częstości występowania wśród zidentyfikowanych potomstwa w szwedzkich danych. W celu kontroli jakości potomstwo szwedzkich osobników płci męskiej zostało zidentyfikowane poprzez użycie innego rejestru, z danymi dotyczącymi żywego potomstwa w 1992 r. Stwierdziliśmy, że stosunek płci osób, które przeżyły, jest podobny do tego w innych krajach, ale nie mogliśmy wykorzystaj dane, ponieważ brakowało potomstwa, które zmarło przed 1992 rokiem.
Wnioskujemy, że u tej serii pacjentów ryzyko zachorowania na raka u potomstwa osób, które przeżyły raka u dzieci (z wyłączeniem siatkówczaka i innych dziedzicznych zespołów nowotworowych) było małe i ograniczone do dzieci osób, które przeżyły raka, u których zdiagnozowano nowotwór w wieku poniżej 10 lat. . Nasza wiara w stwierdzenie, że nadmierna liczba nowotworów niedrobnokomórkowych jest bardzo mała, potwierdziła fakt, że nasze dane reprezentują wszystkie przypadki raka zdiagnozowane w populacji około 20 milionów ludzi w okresie 25 do 35 lat. Te wyniki sugerują, że lęk przed rakiem u ich potomstwa nie jest powodem, aby zniechęcić niedobitków sporadycznego raka u dzieci do posiadania dzieci, a próby przesiewowe w kierunku raka u potomstwa osób, które przeżyły sporadyczne nowotwory w dzieciństwie lub w okresie dorastania, nie są uzasadnione.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez grant badawczy z Nordic Cancer Union.
Jesteśmy wdzięczni Andrei Bautz z Danish Cancer Society za pomoc techniczną w analizach statystycznych i zarządzaniu danymi.
Author Affiliations
Z Fińskiego Rejestru Raka, Helsinki (RS); Institute of Cancer Epidemiology, Danish Cancer Society, Copenhagen (JHO); Południowy Szwedzki Regionalny Rejestr Nowotworów (HA, TM) i Departament Pediatrii, Szpital Uniwersytecki (SG), Lund, Szwecja; Rejestru Raka w Norwegii, Oslo (EG, FL); Departament Pediatrii, Szpital Uniwersytecki, Kopenhaga (HH); Departament Pediatrii, Szpital Uniwersytecki w Oulu, Oulu, Finlandia (ML); oraz islandzki rejestr nowotworów, Reykjavik (HT).
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Sankila w Fińskim Rejestrze Raka, Liisankatu 21 B, FIN-00170 Helsinki, Finlandia.
[więcej w: dekstrometorfan, dekstran, flexagen ]
[hasła pokrewne: zakrzepica leczenie, zakrzepica nóg, olx kościan ]

0 thoughts on “Ryzyko zachorowania na raka u potomstwa dzieci z chorobą nowotworową ad 5”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: restauracja katowice[…]