Skip to content

Epidemia antydepresyjna ad

1 rok ago

446 words

Rola NIMH w testowaniu nowych leków psychotropowych, odkrycie i testowanie leków przeciwdepresyjnych oraz nauka opracowana w celu ułatwienia badań są dobrze opisane. Ponieważ wielu naukowców, którzy brali udział w antydepresyjnej rewolucji, wciąż było w pobliżu, aby udzielić wywiadu w tej książce, materiał jest żywy i osobisty. Podejście Healy ego do orzechów i jagód w odniesieniu do ludzkiego cierpienia jest atrakcyjne, z wyjątkiem sytuacji, gdy stosuje się je do prawdziwych pacjentów. Kwestia ta dochodzi do kulminacji w ostatnim rozdziale o sprawie prawnej Osheroffa, w której mój zmarły mąż, Gerald L. Klerman, MD (twórca psychoterapii i ekspert w zakresie oceny leczenia), argumentował, że pacjent miał prawo do otrzymania terapie, które okazały się skuteczne w jego stanie. Poważna psychotyczna depresja Osheroffa spowodowała jego hospitalizację i uszkodzenie życia osobistego i nie zareagowała na samą psychoterapię. Dowody empiryczne, argumentował Klerman, wskazywały na leczenie lekami przeciwdepresyjnymi, z lub bez psychoterapii, zamiast długotrwałej psychoterapii psychoanalitycznej, której nie udowodniono jako skutecznej w przypadku depresji psychotycznej i która nie była skuteczna w tym przypadku. Szczegóły debaty z Alanem A. Stone, MD, profesorem Harvardu, który twierdził, że pogląd Klermana był niewłaściwym oskarżeniem psychiatrii psychoanalitycznej, są chronione przez Healy. Debata ta odbyła się w 1990 r .; Klerman zmarł w 1992 roku. Nieopisany w książce Healy ego to przemówienie z 1995 roku do Amerykańskiej Akademii Psychoanalizy, w którym Stone zmienił zdanie. Stwierdził, że psychoanaliza jest formą sztuki, która należy do nauk humanistycznych, a nie do nauk . W odniesieniu do użycia narracji jako środków terapeutycznych stwierdził, że w oparciu o dostępne obecnie dowody naukowe, wszystkie podstawowe przesłanki mogą być błędny.
Książka Healy ego nie trafia w paradoks antydepresantów. W rzeczywistości używamy zarówno zbyt dużo, jak i za mało leczenia przeciwdepresyjnego. (Dotyczy to również psychoterapii.) Sukces marketingowy tych leków może prowadzić do nadużywania drobnych problemów dnia codziennego. Ale wiele badań epidemiologicznych pokazuje, że większość osób z dużą depresją nie miała zdiagnozowanego stanu, a nawet wielu z rozpoznaniem pozostaje nieleczonych. Zajęta dynamiką nadpisywania, Healy ignoruje konsekwencje dla zdrowia publicznego wynikające z większego braku użycia bezpiecznych i skutecznych leków przeciwdepresyjnych, które mogą zmniejszyć cierpienie, a nawet uratować życie.
Za wszelką cenę kup i przeczytaj książkę Healy ego. Zauważa: Są. . . aspekty antydepresyjnej historii, które zmusiły mnie do sceptycyzmu. Czytelnik może odczuwać to samo w swoich interpretacjach.
Myrna M. Weissman, Ph.D.
College of Physicians and Surgeons, Columbia University, Nowy Jork, NY 10032

Powołując się na artykuły (2)
Zamknij Cytowanie artykułów
[więcej w: dekstran, belimumab, nutrend ]
[hasła pokrewne: zakrzepica leczenie, zakrzepica nóg, olx kościan ]

0 thoughts on “Epidemia antydepresyjna ad”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: kabiny prysznicowe z hydromasażem[…]